Eestlased osalesid Euroopa karikaetapil BMX krossis.

Eesti parimad BMX krossiratturid osalesid 03.- 05. aprillil Belgias toimunud Euroopa karikavõistuste 1. ja 2. etapil. Huvi selle võistluse vastu oli maailmas erakordselt suur, kuna samal rajal toimuvad juba selle aasta juulis BMX krossi Maailmameistrivõistlused. Tänu sellele tõsiasjale osalesid neil võistlustel lisaks Euroopa riikide ratturitele veel ka ratturid Ameerikast, Austraaliast, Aafrikast ja Jaapanist, kokku ligi 3700 ratturit 34 riigist. Kuna osavõtjate arv oli nii suur, said ratturid eelsõitudes tavalise 3 sõidu asemel sõita vaid 2 eelsõitu ja selle alusel lubati ratturid põhivõistlusele.

Eestlased olid neil võistlustel esindatud 2 ratturiga: Miina Ojasild Tartu Velost (pildil) ja Graig Milan Meriloo Elamusspordiklubist. Võistlus oli ettearvatult väga kõrge tasemega ja midagi lihtsat eestlastel oodata ei olnud. Lisaks on nii Miina, kui Graig Milan hetkel veel 10- aastased, võistlusklass aga, milles neil mõlemail sõita tuli, oli aga kuni 12- aastased. Esimeses eelsõidus oli Miina tõsiselt hädas prantslanna, Schavo Laurinega, saavutas aga ülinapi võidu ja see andis lootust edasipääsuks. Ilmselt süstis see napp võit meie noorele ratturile niipalju enesekindlust, et järgmise sõiduga kindlustas Miina juba edasipääsu põhivõistlusele. Põhivõistlusel seekord aga nii hästi ei läinud ja 7. koht veerandfinaalist tähendas avavõistlustelt vähemalt 28. kohta. Oma osa selle tulemuse saavutamisel on kindlasti meie lätlasest koondise peatreeneril, Artis Žentinsil, kelle juhendamise all meie parimad BMX krossiratturid praegu treenivad ja kelle juhendamise järgi ka Miina sai mõned päevad enne võistlust Belgias treenida. Teisel päeval Miinal eelsõitudest edasi pääseda ei õnnestunud, põhivõistlusest jäi lahutama vaid üks koht eelsõidus. Ikkagi oli see meie noore ratturi väga tubli esinemine oma esimesel tiilivõistlusel ja kindlasti kuuleme tema tublidest saavutustest juba lähiajal.

Meie teiseks esindajaks neil võistlustel oli Graig Milan Meriloo. Graig Milan treenib hetkel hollandi treeneri juhendamisel Hollandis ja kuigi poiste klassides on konkurents veel oluliselt tihedam, olid temaga seotud meie suuremad lootused. Graig Milan sõitiski ennast kindlalt mõlemal päeval põhivõistlusele, kahjuks jäi aga temalegi esimene finaalsõit mõlemal päeval viimaseks ja kõrgele üldkohale pretendeerida seekord ei õnnestunud. Samas on Graig Milan teinud läbi suure arengu ja kindlasti kuuleme ka temast lähitulevikus häid uudiseid.

Selle võistlusreisiga said meie noored krossiratturid hinnatavaid kogemusi ja meie BMX krossikoondis andis märku, et meil on potentsiaali  juba lähitulevikus võidelda ka kõrgematele kohtadele rahvusvahelistel BMX krossivõistlustel.

veloklubi.ee

Leave a Reply