20. Tartu Velo tuuri võitis Mihkel Jüri

Tartu Velo Tuur, sel aastal nimisponsoriga A.Le.Coq. 20. Tartu Velo Tuur, tähistas juubelit ja võistlus saigi igati juubeli vääriline. Liider vahetus iga etapiga ja üldvõitja selgus alles viimase etapi lõpuosas. Paljuski oli selles “süüdi” Raiko RatturHaanja Rattaklubist, kes võitles väga vapralt Pelotoni meeskonna vastu ja pidi alla vanduma alles kriteeriumisõidu lõpuosas. Raiko Ratturile igati tubli teine koht velotuuril. Oma teise üldvõidu Tartu Velo Tuuri ajaloos sai Mihkel Jüri Pelotoni rattaklubist (alumisel pildil), kes näitas kogu tuuri vältel stabiilset sõitu ja vormistas üldvõidu allas velotuuri lõpus. Kolmanda koha velotuuril võttis Kalev Ints, neljas oli Peip Reedi mõlemad Pelotoni rattaklubist, viies oli Aivar Lagenõmm Järva Jaani ratta ja suusaklubist ning kuues Meelis Leidt Pelotoni rattaklubist. Vanuseklasside võitjad olid:

Sportklass – Mihkel Jüri  Peloton

Seenior 1 – Raiko Rattur Haanja Rattaklubi

Seenior 2 – Peip Reedi  Peloton

Seenior 3 – Raoul Johanson  Tartu Velo

Seenior 4 – Toomas Viigipuu  Tartu Velo

Seenior 5 – Aapo Rammo  Tartu Velo

Selle võistlusega lõppes ka selle traditsioonilise võistluse ajalugu. Tartu Velo Tuur oli üks esimesi selles formaadis peetud jõukatsumisi ja koondas endisi tipprattureid ning andis võimaluse taaskohtuda ja vanu häid aegu meenutada. Kahjuks näitab osavõtjate arv, et sellisel võistlusel meie rattakalendris enam kohta pole ja tuleb edasi minna uute plaanidega. Nagu ütles üks korraldajatest, Raoul Johanson –  teeme parem ühe korraliku matka.

Võistluse korraldajad tänavad kõiki osalejaid, kes oma osavõtuga austasid meie tehtud tööd ja soovivad kõigile ratturitele jõudu – jaksu  edaspidiseks.

Videokokkuvõte:

Jaan Veeranna

Leave a Reply